WERSJA PREMIUM:


Tu jesteś:
Menu:
Internetowa Liturgia Godzin

Wesprzyj rozwój serwisu

Czwartek, 23 czerwca 2022
XII tydzień Okresu Zwykłego
IV tydzień psałterza

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Garść informacji:

Pół roku przed narodzeniem Chrystusa czcimy narodzenie św. Jana Chrzciciela, który poprzedził przyjście Chrystusa i ukazał Go ludowi.

Zgodnie z Notą Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 11 maja 2020 r., w roku 2022 w dniu 24 czerwca, w piątek, celebruje się uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z tym uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela ma być przeniesiona na czwartek, 23 czerwca.

Jednak w tych miejscach, gdzie św. Jan Chrzciciel jest patronem narodu lub diecezji albo miasta czy wspólnoty zakonnej, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela sprawuje się w piątek, 24 czerwca; natomiast uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przenosi się na czwartek, 23 czerwca.

Dominikański Ośrodek Liturgiczny
- materiały:


Święty Jan Chrzciciel
Dzisiejsi patroni:

św. Józefa Cafasso, prezbitera (+ 1860); św. Agrypiny, dziewicy i męczennicy (+ III w.); świętych męczenników Arystoklesa, Atanazego i Demetriana (+ II w.); św. Edeltrudy, królowej, dziewicy (+ 679); św. Jana, męczennika (+ poł. IV w.); bł. Marii z Nivelles, zakonnicy (+ 1213); bł. Piotra z Juilly (+ 1136); świętych męczenników Zenona i Zenasa (+ 304)

Wyślij do nas maila

STRONA GŁÓWNA
TEKSTY ILG | OWLG | LITURGIA HORARUM | KALENDARZ LITURGICZNY | DODATEK | INDEKSY | POMOC
CZYTELNIA

 Teksty Liturgii Godzin:
© Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum

Opracowanie i edycja - © Copyright by ILG