WERSJA PREMIUM:


Tu jesteś:


Menu:
Internetowa Liturgia Godzin

Wasze listy


Od: Łukasz
Data: 03.06.2007 22:00

Widzę, że coraz częściej pojawiają się teksty obchodów właściwych tylko wspólnotom zakonnym. Czy możecie podawać, jakie jest ich źródło? Dla mnie jako czytelnika jest niejasne, czy macie dostęp do książek z tekstami własnymi tych zakonów? Skąd takie wydawnictwa można wziąć w wersji drukowanej?

Teksty własne obchodów właściwych poszczególnym zakonom czerpiemy z książek i wydań elektronicznych, które otrzymaliśmy od przedstawicieli poszczególnych zakonów. W większości wypadków teksty takie nie są ogólnodostępne - należy się kontaktować z poszczególnymi zakonami, aby otrzymać pożądane teksty. Zapraszamy też do korzystania z serwisu ILG :)

Od: Halina
Data: 19.03.2007 04:27

Dziękuję, że jesteście - jestem słabo widzącą osobą i dlatego korzystanie z ILG jest dla mnie ogromna pomocą.


Od: Paweł
Data: 21.02.2007 07:50

Gratuluję po pierwsze pomysłu udostępnienia LG w internecie - i to w PEŁNYM wymiarze. Jeśli jednak rzeczywiście chcemy otworzyć cały skarbiec tekstów liturgicznych, to należy pamiętać, że np. w rozpoczynającym się dziś Przygotowaniu Paschalnym hymny w poszczególnych Godzinach są do wyboru, również psalmodia w Środę Popielcową może być zaczerpnięta zarówno ze środy IV tygodnia, jak i z piątku. Myślę, że nie można sobie uzurpować prawa do decydowania, jakimi tekstami mają się modlić wierni, ponieważ pozbawia się ich bogactwa, jakie ofiaruje Kościół.

Co do zasady - masz rację. Teksty są do wyboru i jako twórcy serwisu dokonujemy arbitralnej decyzji, których z nich użyć. Robimy to głównie dlatego, że w ten sposób ułatwiamy korzystanie z brewiarza tym, którzy odwiedzają serwis ILG. Brewiarz jest modlitwą na tyle skomplikowaną, że nawet przy ścisłych regułach posługiwania się nim, łatwo się zgubić. Gdybyśmy jeszcze wszędzie dawali do wyboru dwie lub trzy opcje, tekst stałby się nieczytelny.
Nie twierdzimy, że wybór tekstów w serwisie ILG jest jedynym możliwym; zapewniamy jednak, że jest on poprawny, zgodny z zasadami posługiwania się brewiarzem.Od: Renata
Data: 31.01.2007 23:00

Modląc się sama, nie odczuwam samotności, bo wiem, że nie jestem sama. Może to dziwne, ale wyobrażam sobie, że oprócz mnie wiele osób może siedzi teraz i modli się. W ten sposób tworzymy wspólnotę ILG.


Od: ks. Jarosław
Data: 04.01.2007 23:47

Proponuję, by teksty Liturgii Godzin w języku łacińskim były dostępne na każdy dzień.

Na razie to niemożliwe, będziemy jednak o tym pamiętać :)


Od: Janusz
Data: 08.12.2006 16:16

Czy można by było umieścić na stronie z kalendarzem pomiędzy czytaniami i innymi tekstami propozycje pieśni, które łączyłyby się z treścią danego okresu lub święta? Jestem organistą od wielu lat, ale zawsze mam problem z doborem pieśni, nigdzie w internecie nie znalazłem czegoś takiego, co by pomogło organistom.

Propozycje doboru pieśni można znaleźć w "Oremusie" oraz na stronach Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.


Od: Magda
Data: 04.12.2006 10:21

Wciąż czekam na indeksy... Odkąd pamiętam są w trakcie tworzenia. Coś długo? :)

Rzeczywiście, przygotowanie indeksów hymnów, psalmów, pieśni i czytań zajęło nam bardzo dużo czasu - to bardzo trudna i pracochłonna inicjatywa. Od Adwentu 2007 indeksy już działają :)


Od: Andrzej
Data: 03.10.2006 10:28

Od pewnego czasu nie ma w Godzinie Czytań lektur z cyklu dwuletniego. Czy można Wam w czymś pomóc?

Wskutek awarii komputera straciliśmy plik, w którym znajdowała się rozpiska czytań na poszczególne dni wg cyklu dwuletniego. Udało się nam ten plik odzyskać i obecnie w Godzinie Czytań zamieszczamy teksty także z cyklu dwuletniego (wyłącznie I czytanie).


Od: Viola
Data: 25.09.2006 17:32

Chciałabym codziennie rano otrzymywać maila z informacją: 1. jakie jest dzisiaj święto (jeżeli jest danego dnia), 2. czy jest obowiązek Mszy Świętej w tym dniu, 3. czytanie na dany dzień lub ścieżkę do niego, 4. kilka zdań do przemyślenia na dany dzień, 5. przypomnienie ważnych rocznic kościelnych i państwowych.

Postaramy się taki pomysł zrealizować.


Od: Beata
Data: 10.09.2006 23:52

Jestem zaskoczona, że nie ma świeżych wiadomości na temat Tygodnia Miłosierdzia i Dnia Papieskiego. Uwazam, że taka strona powinna z wyprzedzeniem podawać informacje o tych dniach, bo są one potrzebne do zaplanowania działań katechetycznych.

Informacje na te tematy znajdują się w Czytelni ILG, są dostępne przez cały rok; na kilka dni przed ich przeżywaniem zamieszczamy do nich linki także na stronie głównej serwisu.


Od: Sebastian
Data: 04.09.2006 12:09

Chciałbym wiedzieć, gdzie w Polsce można zdobyć Liturgia Horarum (czyli Liturgię Godzin po łacinie).

Łacińską Liturgię Godzin można kupić jedynie w serwisach internetowych anglojęzycznych, np. w Paxbook.com: kliknij odpowiednio po tom I, tom II, tom III lub tom IV.


Od: Anna
Data: 30.08.2006 23:49

Bardzo chętnie korzystałabym z Modlitw wiernych, których tu nie zauważyłam, a z którymi miewam kłopot.

Na razie nie zamieszczamy propozycji modlitwy wiernych, być może uda nam się i taką pomoc zaoferować.


Od: Piotr
Data: 19.08.2006 13:13

Mam prośbę, jeśli możecie udostępnić mi melodie, na jakie powinno się śpiewać psalmy i hymny we wspólnym odmawianiu Liturgii Godzin - byłbym wdzięczny. Jestem ciekaw, czy są jakieś ścisłe zasady łączenia melodii w zestawy? Jeżeli nie możecie spełnić mojej prośby, podajcie chociaż źródła, z jakich można korzystać.

W tej chwili nie mamy jeszcze przygotowanych elektronicznych wersji melodii do LG, ale staramy się to jak najszybciej nadrobić i wzbogacić serwis ILG także w ten sposób. Prosimy o cierpliwość.


Od: Paweł
Data: 15.08.2006 14:54

Piszę, aby dowiedzieć się, czy zawsze, prócz czytań liturgicznych, będzie można znaleźć także kolekty, modlitwy: nad darami i po Komunii Świętej oraz antyfony mszalne?

Od 2007 roku tu, gdzie pojawiają się czytania mszalne, są dostępne także teksty formularzy mszalnych. Dziękujemy za sugestię!


Od: o. Grzegorz
Data: 12.08.2006 11:18

Jestem zakonnikiem - paulinem. W ILG pokazujecie wspomnienia różnych zakonów. Dlaczego nie ma wspomnień paulińskich?

Powód był prosty: nie mieliśmy dostępu to tych tekstów. Od 2007 r. już nimi dysponujemy - i dzięki temu pojawiają się także w serwisie ILG :)


Od: Grzegorz
Data: 06.08.2006 16:30

Gdzie można zdobyć Monastyczną Liturgię Godzin? Jestem bardzo zainteresowany nabyciem tej wersji Liturgii Godzin.

Nam udało się ją dostać w opactwie benedyktyńskim w Tyńcu - proszę się z nimi skontaktować w tej sprawie: kliknij tutaj!


Od: Golfan
Data: 06.08.2006 11:04

Jeśli to możliwe, to umieśćcie (a może jest?) CODZIENNIE z jakiego tomu jest LG. A "miodem" by było podawanie stron przy tekstach. Dzisiaj, tzn. 06.08.2006, nie mogę znaleźć tekstu w brewiarzu. Mam wszystkie tomy, ale Przemienienia Pańskiego nie znalazłem. Dopiero po głębokim szukaniu odnalazłem, ale moją sugestię podtrzymuję. Nie każdy jest bystry i "oblatany" w brewiarzu, a chciałby poprawnie go odmawiać.

Dzięki za pomysł - zrealizowaliśmy go już i przy poszczególnych tekstach znaleźć można informację, skąd zostały zaczerpnięte.


Od: Monika
Data: 06.08.2006 02:56

Szczęść Boże! Bardzo lubię modlić się LG, ale nie mam własnej. Właśnie ściągnęłam sobie teksty na dziś. Mam pytanko: czy mogłabym dostawać codziennie mailem teksty LG? Byłabym bardzo wdzięczna. Niestety nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć tyle w internecie i ściągać każdą modlitwę z osobna. Z Panem Bogiem!

Niestety, nie ma możliwości subskrypcji tekstów LG przez maila.


Od: Ania
Data: 05.08.2006 22:45

Podoba mi się, że jest rozpiska, z jakich stron z jakiego tomu na dany dzień na konkretną godzinę korzystać. Na przykład dziś w III tomie nie mogłam znaleźć, skąd odmawiać I Nieszpory święta Przemienienia Pańskiego i od Was się dowiedziałam, że zaczyna się od dziś IV Tom LG. :)


Od: Robert
Data: 01.08.2006 00:39

Chciałbym, by można było słuchać lLG, bo nie zawsze mam siłę, by móc czytać z komputera.

W tej chwili takiej możliwości nie przewidujemy - wersja audio Liturgii Godzin zajmowałaby ogromnie dużo miejsca na serwerze i generowałaby bardzo duży transfer.


Od: Michał
Data: 10.01.05 10:19

Chciałem podziękować. Jestem mile zaskoczony dołączeniem łacińskiego Officium. Tego mi właśnie brakowało. Nie dość, że już jest, to jeszcze znakomicie, że otwiera się w osobnym oknie - w razie niepewności lub trudności z tłumaczeniem, zawsze można porównać z polską wersją. To wspaniały prezent, dziękuję!!!


Od: Adam
Data: 19.12.04 04:21

Aby można było ściągnąć dzienne modlitwy jako PDF

Postaramy się w przyszłości o taką formę - o ile będzie na nią więcej chętnych ;)


Od: Juri
Data: 07.11.04 22:14

Musi być wyszukiwarka świętych, np. wpisuję święta Patrycja i znajduję wszystkie wiadomości dotyczące tej świętej

Wyszukiwarki nie ma, ale jest alfabetyczny i chronologiczny indeks świętych. Zapraszamy :)


Od: Alicja
Data: 02.11.04 17:06

Bogu dzięki za ten serwis. I ludziom, którzy go robią. Mnie najbardziej podoba sie to, że jest i nie muszę nic pamiętać (np. która niedziela i jaki dzień, ani biegać po Brewiarzu w wydaniu papierowym - używam go już tylko na wyjazdach), ergo - mogę się lepiej koncentrować na modlitwie. Mogę też wrócić do dnia wczorajszego, co często jest mi potrzebne, a także podglądnąć jutro. Ponadto - mam więcej niż w moim wydaniu papierowym, np. czytania mszalne, a bywa, że to one właśnie w danym dniu mają dla mnie znaczenie szczególne. No i, rzecz oczywista, patroni; lubię i wysoko cenię tę pozycję serwisu. Jeszcze bardziej bym lubiła, gdyby co roku materiały były lepiej aktualizowane i co do teksu, i co do ilustracji.

Dziękujemy za miłe i ciepłe słowa. A co do częstszych aktualizacji - jeśli tylko starczy nam czasu, będziemy się starali o częstsze uzupełnianie podawanych informacji.


Od: Tomek
Data: 24.10.04 18:31

Przydałyby się 'user friendly' wersje LG do wydrukowania, np. na dany tydzień. Ja np. często zmieniam miejsce pobytu i nie mogę wozić ze sobą opasłych tomów LG, zaś modlenie się 'z ekranu' trochę rozprasza.

Strona każdej z Godzin (na każdy dzień) ma możliwość wydruku. U góry strony, poniżej nazwy danej Godziny, ale ponad linkami do poszczególnych elementów tej Godziny (takich jak Hymn, Psalmodia, czytania itd.) znajdują się dwie małe ikonki. Pierwsza z nich pozwala na wydruk czarno-biały, druga - na wydruk kolorowy. Po kliknięciu na jedną z nich otworzy się nowe okno z okrojoną (jeśli chodzi o formatowanie) wersją tekstu, bardziej dogodną dla osób, chcących wydrukować konkretną Godzinę kanoniczną. Warto korzystać!


Od: Katarzyna
Data: 14.10.04 09:04

Bardzo podoba mi się jasność i przejrzystość modlitw. Przydałaby się możliwość wyboru LG w zależności od tego, czy w jakiejś diecezji lub zgromadzeniu jest w danym dniu święto bądź uroczystość, podczas gdy dla innych jest to tylko np. wspomnienie dowolne bądź obowiązkowe.

Przygotywywane przez nas teksty są oparte na Kalendarzu diecezji polskich. Niestety, nie zawiera on wszystkich możliwych obchodów. Wspólnoty zakonne mają swoje partykularne obchody, które nie są wpisywane do Kalendarza wspólnego. Franciszkanie na przykład 4 października obchodzą uroczystość św. Franciszka, założyciela ich Zakonu, podczas gdy w całym Kościele w Polsce jest to wspomnienie obowiązkowe. Dominikanie 28 stycznia obchodzą święto św. Tomasza z Akwinu, podczas gdy w pozostałych kościołach jest to wspomnienie obowiązkowe. Także w poszczególnych diecezjach mogą istnieć liturgiczne obchody, których nie ma w Kalendarzu diecezji polskich.
Wielość i różnorodność obchodów sprawia, że w naszym serwisie musimy ograniczyć się jedynie do tych wpisanych do zatwierdzonego Kalendarza diecezji polskich.Od: Zygmunt
Data: 12.10.04 11:51

Nie otwiera się w Operze. Uniemożliwia mi to korzystanie. Proszę, zróbcie coś!!!

Sprawdzamy nasze strony zarówno w przeglądarce Internet Explorer (najnowsza wersja), jak i w Operze. Z naszej strony wszystko wygląda dobrze...


Od: Radek
Data: 05.09.04 20:32

Ponieważ jestem osobą niewidomą, nie było dla mnie możliwe korzystanie z brewiarza. Teraz mogę się modlić modlitwą brewiarzową. To jest dla mnie wielki dar. Bardzo bardzo dziekuję.

Ad maiorem Dei gloriam :)


Od: Paweł
Data: 31.08.04 05:34

Troszkę większa czcionka bardzo by pomogła...

W tej chwili w naszym serwisie nie ma możliwości zmiany wielkości czcionki - wszystkie teksty mają na stałe przypisaną wielkość liter. Postaramy się w przyszłości tak uaktualnić nasze strony, by powiększenie czcionki stało się możliwe.


Od: Grażyna
Data: 28.08.04 11:03

Po przeczytaniu wstępu na stronie głównej pomyślałam, że autor chyba w jakiś niepojęty sposób miał mnie na myśli....... Wszystko, co tu znajduję, wzmacnia mnie.


Od: Agnieszka
Data: 24.08.04 12:11

Podoba mi się, że serwis uczy mnie, jak się pięknie modlić. Pomaga mi w modlitwie, zachęca do modlitwy.

Taka jest właśnie rola serwisu Internetowej Liturgii Godzin... :)


Od: Bogumił
Data: 14.08.04 04:17

Jestem wdzięczny za to, że taka strona istnieje, korzystam z niej już parę lat. Jestem zakonnikiem, z reguły odmawiam Liturgię Godzin we wspólnocie w języku danego kraju, gdzie przebywam. Kiedy przyjdzie mi modlić się poza wspólnotą, korzystam z tekstów tej strony internetowej - nie wożę ze sobą polskiego brewiarza. Bogu dzięki, że teksty Liturgii Godzin są tak łatwo dostępne.


Od: Ania
Data: 13.08.04 22:10

Czego oczekuję?
Informacji o wspólnotach działających poza granicami Polski np. o Wspólnocie Błogosławieństw; kącika dobrej nowiny, czyli możliwości dzielenia się dobrymi rzeczami w naszym życiu (aby dostrzec Miłość Boga); kącika przepisów kulinarnych - coś w stylu przepisów s. Leonilli

Dziękujemy, to bardzo ciekawe pomysły... tyle że nie do naszego serwisu ;) Przekazujemy je jednak twórcom portalu Katolik.pl


Od: Paweł
Data: 11.11.01 18:39

Podoba mi się to, że jesteście, bo chciałbym zacząć odmawiać modlitwę brewiarzową. A gdyby Was nie było, to miałbym wieeeelki problem i sam pewnie bym sobie z nim nie poradził. Dziękuję!!! (:-)))


Od: Zbigniew
Data: 02.11.01 08:12

Czego oczekuję?
1. Aktualności z życia Kościoła;
2. Odpowiedzi na trudne problemy wiary;
3. Dyskusji o przyszłości Kościoła;
4. Forum spotkania duchownych ze świeckimi.
Chociaż na płaszczyźnie internetowej moglibyśmy być - świeccy - traktowani po partnersku.

Serwis Internetowej Liturgii Godzin - jak sama nazwa wskazuje - poświęcony jest modlitwie brewiarzowej. Z tego powodu powyższe propozycje nie będą mogły się w nim znaleźć...


Od: Ks. Grzegorz
Data: 21.10.01 06:41

ILG to wielkie ułatwienie choćby przy organizowaniu jednorazowych wspólnotowych godzin brewiarzowych, gdzie teraz można choćby przygotować teksty dla wszystkich uczestników, by każdy mógł się w tą modlitwę zaangażować.


Od: Piotrek
Data: 16.10.01 16:27

Czy nie można by udostępniać starych tekstów przez dłuższy czas, np. dłużej udostępniać teksty z września?

Niestety, nasze konto na serwerze ma ograniczoną pojemność, stąd wynika konieczność systematycznego usuwania tekstów z poprzednich miesięcy.


Od: Majka
Data: 10.09.01 20:21

Z modlitwą brewiarzową zetknęłam się na rekolekcjach ignacjańskich, ale nie poruszyła mnie ona wtedy w żaden szczególny sposób. Dopiero gdy będąc w małym dołku psychicznym trafiłam przypadkiem (chociaż z tymi przypadkami to różnie bywa...) na stronkę ILG, doceniłam ten rodzaj modlitwy. Teraz odkrywam, jak bardzo pomaga mi ona w podejmowaniu codziennych obowiązków i trwaniu przy Jezusie. Tak więc - dziękuję :) Tak 3majcie!


Od: Bronek
Data: 21.08.01 14:13

Czy dysponują Państwo może typicznym łacińskim wydaniem Liturgii Godzin?

Dysponujemy, ale nie pojawi się ono w Internecie...


Od: Wiesław
Data: 30.07.01 17:02

Mogę się modlić Liturgią Godzin, nawet gdy zapomnę ze sobą Brewiarza, a nie zdążę przed wyjściem do pracy odmówić Laudesów.

Tłumaczymy: Laudesy to dawna nazwa Jutrzni. I jedna prośba: żeby modlitwa nie uniemożliwiła pracy... :)


Od: Tadeusz
Data: 29.07.01 18:48

Jestem niewidomy i poza pismem brajlowskim mogę samodzielnie czytać dzięki specjalnemu oprogramowaniu także materiały dostępne w internecie. Bardzo się ucieszyłem, że w sieci jest dostępna Liturgia Godzin - niemożliwa dotąd dla mnie modlitwa stała się możliwa.


Od: Agnieszka
Data: 24.07.01 11:38

Podoba mi się sama inicjatywa. Liturgia Godzin to bardzo wartościowa propozycja formacji wewnętrznej.

Popieramy! :)


Od: Gosia
Data: 18.07.01 22:23

W jednotomowym, skróconym wydaniu LG nie ma czytań z Godziny Czytań. Dzięki serwisowi mam dostęp do Słowa Bożego i Słowa Kościoła przeznaczonego na dany dzień. Czy w Biuletynie ILG można również otrzymywać czytania z Godziny Czytań?

Taka możliwość pojawi się od września 2001.


Od: Wincenty
Data: 11.07.01 09:35

Właściwie nie wiem, na czym polega Liturgia Godzin. Może ją znam, ale nie wiem, że to jest to. Katolik, który otrzyma na swoją skrzynkę informacje o modlitwie, uzyska w prosty sposób zachętę i przypomnienie, że może poświęcić czas na rozmowę z Bogiem.Od: Dorota
Data: 04.07.01 09:07

Internet - jak się okazuje - może służyć pięknym sprawom. Wszystko można wykorzystać, aby szerzyć wiarę. To cudowne i wzruszające. Tego mi było potrzeba. Oby tak dalej, trwajcie - to tylko jedno moje życzenie, moja potrzeba.Od: Piotr Pałucki
Data: 02.07.01 00:15

Czy jest dostępne w sprzedaży osobne wydanie Godziny Czytań bez pozostałych części liturgii? Jeśli tak, to w jakiej cenie? Jeśli nie, to jaka jest cena wszystkich czterech tomów pełnego wydania Liturgii Godzin?

Niestety, nie ma takiego wydania. Komplet czterech tomów pełnego wydania LG kosztuje około 120 zł (30 zł za każdy tom).


Od: Sławek
Data: 19.06.01 12:05

Szkoda, że nie ma podanych stron do wydania skróconego LG Pallottinum 1991.

Już od 2 lipca 2001 zostanie wprowadzona możliwość korzystania z informacji o stronach w skróconym wydaniu Liturgii Godzin Wydawnictwa Pallottinum.


Od: Jerzy Papiernik
Data: 15.06.01 15:34

Oczekuję: Większego wyprzedzenia czasowego. Żeby tak chociaż 10 dni wyprzedzenia. Przydałoby się jeszczcze trochę tekstów wyjaśniających (na różnych poziomach wiedzy teologicznej i liturgicznej), czym jest LG i dlaczego warto się w nią włączyć świeckim.

Odnośnie wyprzedzenia czasowego: obiecujemy, że stopniowo okres takiego wyprzedzenia bedzie wydłużany. Jeśli zaś chodzi o dodatkowe teksty wyjaśniające znaczenie Liturgii Godzin w życiu Kościoła - taki zestaw jest planowany, ale dopiero za kilka tygodni.


Od: BSZY
Data: 11.06.01 10:49

Nie zauważyłem, aby była wersja offline serwisu ILG, a na pewno by mi się przydała.

Wersji off-line niestety nie będzie.


Od: Cris
Data: 05.06.01 22:29

Drobniutka uwaga - tydzień zaczyna się chyba od niedzieli - pozdrawiam! :)))))))))

Rzeczywiście, tydzień zaczyna sie w niedzielę, ale ponieważ adresujemy nasz serwis głównie do osób świeckich (choć nie tylko), łatwiej jest im korzystać z kalendarza, w którym tydzień rozpoczyna się od poniedziałku, kiedy trzeba iść do pracy ;)


Od: O. dr Kazimierz Lubowicki OMI
Data: 02.06.01 20:08

Chętnie kupiłbym Liturgię Godzin na CD dla osobistego użytku. Po prostu mógłbym wtedy wędrować po tekście, robić różne zestawienia itd. Czy to możliwe?

Niestety, takie wydanie LG jak dotąd nie istnieje i prawdopodobnie nie pojawi się na rynku w najbliższym czasie.


Od: Elżbieta Piechna
Data: 01.06.01 14:56

Przydałby się zaktualizowany (tzn. uzupełniony o nowych świętych i błogosławionych) dział wspomnień. Mam na myśli teksty własne (jeśli są) dla świętych wyniesionych na ołtarze niedawno - np. św. Faustyna, kiedy wypada wspomnienie obowiązkowe i czy np. ma tekst własny, a jeśli nie ma - to który z tekstów wspólnych należy wybrać. Może jest chociaż jakiś wykaz dat z zaznaczeniem, czy jest wspomnienie obowiązkowe, czy dowolne dla danego świetego?

Serwis ILG jest oparty na wydaniu Liturgii Godzin z lat 80-tych oraz dodatku "Teksty własne o świętych" (Pallottinum 1992). Są to jedyne źródła, z których mogą pochodzić teksty do powszechnej modlitwy Liturgią Godzin. Jak łatwo się zorientować, nie będzie w nich tekstów dla wspomnień wielu świętych, np. św. Faustyny. Jeśli zaś chodzi o wykaz wspomnień na cały rok - być może pojawi się on już niedługo w naszym serwisie.


Od: Marcin Muchowski
Data: 15.12.00 22:05

Uważam kontynuowanie pracy serwisu za celowe, ponieważ daje on możliwość zetknięcia się z Liturgią Godzin osobom, które same nigdy nie zdecydowałyby wziąć grubych tomów do ręki. Serwis jest także bardzo dobrą pomocą dla animatorów wszelkiego rodzaju grup charyzmatycznych (Oaza, Odnowa w Duchu Świętym). Nie trzeba przepisywać lub kserować kartek książkowego wydania liturgii Godzin. Uważam, że serwis powinien dalej działać, ponieważ przyczynia się do popularyzacji "Świętej Modlitwy całego Koscioła", jaką niewątpliwie jest "Liturgia Godzin". Serwis łamie też stereotyp, iż Liturgia Godzin jest modlitwą przeznaczoną WYŁĄCZNIE dla osób duchownych.


Od: Mariusz Czerepuk
Data: 13.12.00 16:18

Funkcjonowanie ILG powinno być kontynuowane, ponieważ dzięki temu serwisowi mogę upewnić się, że odmawiam właściwe Godziny z odpowiadających im dni, a często jest tak, że jedna godzina składa się z części rozrzuconych po całym brewiarzu. Poza tym serwis urozmaica każdy dzień Liturgii Godzin, poprzez urywki z Katechizmu i czytania z Pisma Świętego na każdy dzień. Uważam, iż zaprzestanie funkcjonowania tego serwisu to duża strata dla wielu internautów, a także że wiele osób nie pozna modlitwy Liturgią Godzin.


Od: Damian Kurka
Data: 08.12.00 09:21

Proszę mi odpowiedzieć, czy nie będzie już dalszej kontynuacji Internetowej Liturgii Godzin? Muszę przyznać, że była to jedna z najlepszych stron. Nie zawsze rano miałem czas przed pójściem do pracy, aby odmówić Brewiarz, tak więc braki nadrabiałem właśnie poprzez ILG. Niestety, od jakiegoś czasu widzę tylko stronę listopadową, czy tak już pozostanie? Czy nie będzie kontynuacji i propagowania poprzez internet Liturgii Godzin?

Odpowiedź brzmi: kontynuacja jest, rozpoczęliśmy ponownie 1 czerwca 2001 r. Mamy nadzieję, że tym razem nasz serwis będzie rozwijał się bez przeszkód!


Od: Krzysztof Woloszyn
Data: 04.12.00 22:21

Dziękuję za wszystkie teksty dotyczące samej Liturgii (wyjaśniające) - warto było je zamieścić!


Od: Hanna
Data: 25.10.00 17:13

To wspaniały pomysł! Dzięki niemu nie traci się godzin w ciągu dnia, kiedy się siedzi w pracy. Najważniejsze jednak są czytania do Godziny Czytań. Mimo wielu usiłowań nie udało mi się kupić odpowiedniego tomu, mówią, że od lat wyczerpany. Przez to nie mogłam odmawiać tej Godziny. Najważniejsze, żeby były aktualne teksty i żeby strona była szybka (jak najmniej grafiki).

Istnieje możliwość zakupu Liturgii Godzin za pośrednictwem Redakcji ILG i przesłaniu bez żadnych dodatkowych opłat do zamawiającego. Wystarczy do nas napisać! Ilość grafiki obniżamy do niezbędnego minimum, a teksty staramy się aktualizować w miarę możliwości.


Od: Paweł
Data: 12.10.00 17:52

Tytuł strony mówi za siebie. A treść spełnia oczekiwania. Irytujący jest jednak dolny banner. Z całą sympatią dla dobrych zdjęć i miłych twarzy, całość, gdy miga przed oczyma, nie ułatwia lektury tekstu, a przecież chyba na tej stronie chodzi o lekturę i coś więcej (+modlitwę). Wniosek: drobna korekta strony graficznej: logo nominacji i Jubileuszu dać na bok (na lewą stronę), a banner z bólem, ale zminimalizować (?opuścić?).

Proponowane zmiany zostały już uwzględnione w wyglądzie serwisu. Dziękujemy i prosimy o jeszcze!


Od: Karolina
Data: 02.10.00 11:18

Korzystam z tego serwisu, aby zorientować się, który tydzień jest aktualnie, i jak się to wszystko odmawia. Jestem jeszcze początkującym brewiarzystą... Mogłoby przydać się omówienie różnych wydań Liturgii Godzin, aby każdy mógł kupić coś odpowiedniego dla siebie i jak najwygodniejszego w użyciu.

Z pewnością w przyszłości takie omówienie powstanie.


Od: Beata Bruszewska
Data: 29.09.00 10:11

Strona jest bardzo dobra. Odkąd ją odkryłam, każdego dnia, rano staram się z niej skorzystać. Wielkie dzięki za pomysł.


Od: Bernard
Data: 27.09.00 14:37

Wreszcie bezproblemowy dostęp do LG. To rewelacyjna propozycja dla kogoś, kto wybiera się w podróż, a nie chce wozić ze sobą ciężkiego brewiarza. Czy w przyszłości będzie możliwość dostępu do całego brewiarza (żeby można było sprawdzić coś np. na miesiąc wcześniej)?

Być może w przyszłości uda się zorganizować serwis ILG w takiej formie, by możliwe stało się sprawdzanie tekstów odpowiednio wcześniej. Zależy to m.in. do uzgodnień z Wydawnictwem Pallottinum, które posiada prawa autorskie do wydań Liturgii Godzin.


Od: Marini
Data: 21.09.00 13:50

Swego czasu istniała strona poświęcona LG, ale została usunięta... Mam nadzieję, że nie stanie się tak z Waszą stroną. A może by dodać CZYTELNIĘ z artykułami poświęconymi LG?

Prawdopodobnie była to ta sama strona, istniejąca dwa lata temu jedynie przez ok. miesiąc. Co do czytelni - pomysł świetny, czekamy na jakieś artykuły.


Od: Mario
Data: 28.07.00 11:07

ILG to rzeczywiście ciekawa propozycja biorąc pod uwagę zalew innych, niechrześcijańskich rzeczy w internecie. Jestem nowicjuszem w internecie, ale mogę powiedzieć otwarcie, że przeraża mnie zasadniczo niski poziom stron katolickich. Myślę, że stać nas na coś wybitnego. Ja jeszcze nie potrafię nic zdziałać, ale Ty, skoro już zacząłeś... Postaraj się z tym zrobić coś ciekawego, bo naprawdę uważam, że jest to gra warta świeczki.


Od: Metel
Data: 24.07.98 13:09

Powinno tu zaistnieć dużo interesujących dyskusji o rożnych rzeczach związanych ze zwykłym życiem. Powinny być poruszane problemy wiary - coś jak o. Salij OP.


Od: Sebek
Data: 24.07.98 14:30

Chciałbym, aby można tu było znaleźć dobre teksty, tzn. jakieś modlitwy, cytaty i informacje o ruchach religijnych (jestem w Oazie, więc mogę jakieś materiały przesłać).


Od: BUKI
Data: 26.07.98 11:51

Chcialbym, aby byl podobny (ale nie taki sam!) jak Mateusz. Wiele ciekawych artykułów na różne tematy, nie tylko o Bogu, ale o wszystkim - w końcu każdy chrześcijanin jest również zwykłym, normalnym człowiekiem :o)


Od: Ewa
Data: 28.07.98 22:35

Brewiarz w internecie? Rewelacja :)))) Gotowe modlitwy, bez szukania. Czasem mnie zniechęcało, bo nie byłam pewna, czy znalazłam to, co trzeba.


Od: Agnes
Data: 28.07.98 22:35

Pomysł z Liturgią Godzin jest rewelacyjny!


Od: Agata i Krzysztof Jankowiakowie
Data: 28.07.98 22:39

Liturgia Godzin - to jest to!!! Nareszcie nie będziemy musieli w ostatniej chwili przed spotkaniem przepisywać z naszego brewiarza, by dla wszystkich starczyło. Dziekujemy i życzymy wytrwałości. Przy okazji zapraszamy na strony naszego pisma "Wieczernik". Mamy nadzieję, że sie Wam spodobają.


Wyślij do nas maila
STRONA GŁÓWNA
TEKSTY ILG | OWLG | LITURGIA HORARUM | KALENDARZ LITURGICZNY | DODATEK | INDEKSY | POMOC
CZYTELNIA | ANKIETA | LINKI | WASZE LISTY | CO NOWEGO?


© Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum