WERSJA PREMIUM:


Tu jesteś:
Menu:
Internetowa Liturgia Godzin

Wesprzyj rozwój serwisu

Piątek, 25 listopada 2022
XXXIV tydzień Okresu Zwykłego
II tydzień psałterza

W archidiecezji warszawskiej i w diecezji łowickiej:
Wspomnienie dowolne bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, zakonnicy

Garść informacji:

Maria (Franciszka Siedliska) urodziła się w Roszkowej Woli w roku 1842. Od lat dziecięcych odczuwała pragnienie poświęcenia się Bogu. Założyła Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Odznaczała się wielką miłością Boga i bliźniego. Zmarła w Rzymie 21 listopada 1902 roku. W roku 1989 papież Jan Paweł II zaliczył ją w poczet błogosławionych.

Teksty własne tego wspomnienia zostały zatwierdzone dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 22 czerwca 1990 r. Znajdują się one w Dodatku do LG (Pallottinum 2020) oraz w wydaniu skróconym LG (Pallottinum 1991).

Błogosławiona Franciszka Siedliska
Dzisiejsi patroni:

św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy (+ 307/312?); bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewicy (+ 1902); bł. Beatryczy z Ornacieu, zakonnicy (+ 1303); bł. Elżbiety "Dobrej", tercjarki franciszkańskiej (+ 1420); bł. Humilisa, zakonnika (+ 1637); św. Merkuriusza z Cezarei Kapadockiej, żołnierza i męczennika (+ poł. III w.); św. Mojżesza z Rzymu, prezbitera i męczennika (+ 251); błogosławieni małżonkowie Alojzy i Maria Quattrocchi (+ 1951, 1965)

Wyślij do nas maila

STRONA GŁÓWNA
TEKSTY ILG | OWLG | LITURGIA HORARUM | KALENDARZ LITURGICZNY | DODATEK | INDEKSY | POMOC
CZYTELNIA

 Teksty Liturgii Godzin:
© Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum

Opracowanie i edycja - © Copyright by ILG